استیو جابز

راجع به استیو جابز باید نوشت. هر جای دنیا که باشی باید بنویسی. حتی اگر برخی از سر جو گیری پرچم تسلیت به دست گرفته باشند. ولی برای من این آدم قابل احترام بوده. نه واسه اینکه شرکت اپل رو از مرگ و افول نجات داد. اتفاقا سیاست هاش رو اونجا دوست نداشتم. استیو جابز قابل احترامه برای اینکه این آدم نشون داد تو قرن 21 می شه هنوز خیلی خلاق بود. هنوز خیلی چیزها هست که اختراع نشده و می شه با اختراعش در مدت کوتاهی زندگی رو راحت و جذاب کرد. استیو جابز قابل احترامه برای اینکه به تنهایی جور دوران و نسلی رو کشید که به عقیده من روز به روز داره کندتر و بی تفاوت تر می شه. همه آدمها، همه جای دنیا، بیشتر دارند شبیه سیب زمینی می شن.

من از سیستم عامل مک هیچ وقت استفاده نکردم. فرصتش پیش نیومد. از طرف دیگه خیلی هم گرونه. ولی از آیفون و آیپد استفاده کردم. یک جا نوشتم که مفهوم تماس و لمس رو متحول کرد. 

ولی سیاست های مارکتینگش رو دوست نداشتم چون این آخریا سوار شد روی موج های سرمایه داری و مصرف گرایی. این آخریا بیشتر از اینکه با معرفی محصولاتش بخواد تحول ایجاد کنه بیشتر به دنبال فروش بیشتر بود. سیاستی که سال هاست البته شرکت های دیگه در پیش گرفتند. به هر حال آدم هایی رو که تخصص رو به نهایت خودش می رسونند دوست دارم. متاسفانه خیلی از این آدم ها دور و بر خودم نمی بینم که مریدشون باشم. دیگه دوران مریدی و مرادی هم گذشته البته.

/ 1 نظر / 5 بازدید
آموزش برنامه نویسی

سلام دوست گلم من نمیخوام مثل بقیه تبلیغ کنم ولی اگر دنبال آموزش،برنامه نویسی و نرم افزار های مختلف هستی من می تونم سایت سورس باران رو بهت معرفی کنم چون انواع آموزش های مختلف فارسی بصورت کتاب و همچنین تصویری وجود داره که از این آموزش ها می تونم آموزش فتوشاپ،برنامه نویسی و حتی ساختن قالب نام برد. و بخش های مختلفی که شامل سورس های برنامه نویسی، دانلود نرم افزارهای مهم و کاربردی و کمیاب نام برد با سورس باران برنامه نویسی را معنایی دوباره بخشیم. یا علی